Szkolenia z kompetencji cyfrowych

wpis w: Informacje | 0

 

 

Gmina Krzyżanów realizuje  projekt grantowy  ,,Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: kujawsko – pomorskiego i łódzkiego”. W ramach projektu przeprowadzone są bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powyżej 25 roku życia.

W  miesiącu  sierpniu 2020r. odbędą się przełożone  z uwagi na koronawirusa szkolenia:

Kultura w sieci: 18-19 sierpień, 26-27 sierpień

Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł.

Rodzic w Internecie: 24-25 sierpień

Moduł poświęcony jest przygotowaniu rodziców/ opiekunów do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i ,,mądrego korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Ponadto rodzic nauczy się jak korzystać z podstawowych e- usług jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie karty dużej rodziny i wiele innych

Działam w mediach społecznościowych: 20-21 sierpień

Moduł adresowany dla osób, które chcą poznać sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej działalności lokalnej lub prywatnie. Ponadto uczestnik szkolenia nauczy się korzystać z podstawowych usług e- administracji.

Moje finanse i transakcje w sieci: 28 i 31 sierpień

Moduł przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się załatwić skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Uczestnik tego modułu będzie potrafił wykorzystując się zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, płacić podatki oraz nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji.

W ramach szkolenia zapewniamy materiały szkoleniowe oraz obiad.
Szczegółowe informacje i zapisy pod nr telefonu : 243562903.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w  ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.