Regulaminy konkursów, które odbędą się podczas „Krzyżanowskich Świętojanek

wpis w: Ogłoszenia | 0

 

Zasady konkursów: „Najpiękniejszy Wianek Świętojański” oraz „Poszukiwanie Kwiatu Paproci” podczas „Krzyżanowskich Świętojanek”

26 czerwca 2021 od godz. 19.00 Wójt Gminy Krzyżanów zaprasza mieszkańców do wspólnej integracyjnej zabawy podczas imprezy plenerowej „Krzyżanowskie Świętojanki”.

Jedną z atrakcji czekających na osoby, które zdecydują się spędzić ten letni wieczór w Krzyżanowie, będą konkursy związane z tradycją Nocy Świętojańskiej: „Najpiękniejszy Wianek Świętojański”oraz „Poszukiwanie Kwiatu Paproci”. Konkursy adresowane są do wszystkich, którzy chcą wziąć w nich udział, bez ograniczenia wieku i płci –  w tę sobotę liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

„Najpiękniejszy Wianek Świętojański”

 1. Konkurs odbędzie się 26 czerwca 2021, podczas „Krzyżanowskich Świętojanek”. Zgłoszenia udziału w konkursie będziemy przyjmować w dniu imprezy, przy specjalnie wyznaczonym stanowisku usytuowanym w Dolinie Ochni, w godzinach 19.15-19.45.
 2. Jury konkursowe zostanie wyłonione i przedstawione uczestnikom w trakcie imprezy.
 3. W konkursie biorą udział indywidualni uczestnicy bez ograniczeń wiekowych i podziału na kategorie. Jury przyzna I, II, III miejsce –dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 4. Wianek świętojański powinien być wykonany w całości z żywych roślin, kwiatów polnych, łąkowych, leśnych itp. bez sztucznych dodatków, mieć formę kręgu o dowolnym rozmiarze.
 5. Ogłoszenie laureatów konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi na scenie plenerowej GOKiS przed koncertem Zespołu „Magnat”.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imienia, nazwiska, wizerunku i informacji o laureatach w relacjach z przebiegu imprezy zamieszczonych w mediach i Internecie.
 7. Wszelkie kwestie nie ujęte w powyższym regulaminie rozstrzyga organizator – Wójt Gminy Krzyżanów.

„Poszukiwanie Kwiatu Paproci”

Mityczny Kwiat Paproci zakwita w noc przesilenia letniego. Legenda mówi, że Ci, którzy go znajdą będą mieli zapewnione bogactwo i dostatek. W sobotę 26 czerwca ten magiczny kwiat „zakwitnie” podczas „Krzyżanowskich Świętojanek”.

 1. Konkurs ma charakter zabawy terenowej.
 2. Poszukiwanie„Kwiatu Paproci” rozpoczyna się w dniu 26 czerwca 2021 od godz. 19.15 i potrwa do jego odnalezienia.
 3. Miejscem konkursu jest obszar Doliny Ochni, gdzie odbywać się będą Świętojanki.
 4. Uczestnikiem zabawy może być każdy.
 5. Zabawa polega na odnalezieniu „Kwiatu Paproci” – białego, ozdobnego, połyskującego elementu ukrytego w poszyciu trawy. Konkurs odbywa się w formule „kto pierwszy, ten lepszy”.
 6. Do odnalezienia jest jeden, niepowtarzalny Kwiat Paproci.
 7. Znalezienie „Kwiatu Paproci” i jego dostarczenie przez znalazcę do Wójta Gminy Krzyżanów jest równoznaczne z zakończeniem konkursu.
 8. Odbiór nagrody przez zwycięzcę odbędzie się na scenie plenerowej podczas imprezy.
 9. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
 10. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imienia, nazwiska, wizerunku i informacji o laureatach w relacjach z przebiegu imprezy zamieszczonych w mediach i Internecie.
 11. Wszelkie kwestie nie ujęte w powyższym regulaminie rozstrzyga organizator – Wójt Gminy Krzyżanów.

Zachęcamy do udziału – na laureatów konkursów czekają atrakcyjne nagrody.