PODSUMOWANIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZY OGRÓD

Ogrodnictwo to ich pasja, a bez kwiatów i wszelkiej roślinności, nie wyobrażają sobie życia.

W tegorocznej edycji konkursu na najładniejszy ogród, w celu zaprezentowania i podzielenia się urokiem  swego otoczenia zgłoszono 6 ogrodów, ich właścicielami są: Jadwiga Błaszczyk z Krzyżanowa, Joanna Gibska z Bron, Bożena Mikołajczyk z Kter, Małgorzata Boćkiewicz Wały, Ewa Traczyk Przybylska i Rafał Przybylski z Kaszew Kolonii oraz Anna i Włodzimierz Cholewa z Zieleniewa.

W dniu 14 czerwca br. w Urzędzie Gminy Krzyżanów odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na „Najładniejszy ogród w gminie Krzyżanów” w trakcie, którego  Wójt Gminy Krzyżanów wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci bonów upominkowych możliwych do zrealizowania w szkółce roślin ozdobnych.

Członkowie komisji zwracali uwagę na estetykę, czystość, kompozycję roślinną, pracochłonność oraz zmiany w stosunku do lat ubiegłych. Zauważono, że uczestnicy konkursu urządzając swoje otoczenie wykazują się coraz większą pomysłowością, wiedzą ogrodniczą, a w swoją pracę wkładają dużo wysiłku i serca. Ogrody cechuje przemyślana kompozycją przestrzenna oraz różnorodność gatunkowa. Wszystkie oceniane ogrody zostały sfotografowane.

Ukwiecone pięknymi okazami różnych gatunków i harmonijnie zorganizowane ogrody są nie tylko wizytówką właścicieli, ale także oddziaływają pozytywnie na samopoczucie jego gości, tworząc sielankową atmosferę  stanowiącą idealne miejsce do  relaksu.

Klimatyczny ogrody gustownie ozdobione umiejętnie dobraną małą architekturą wyróżniają się dużą ilością roślin kwitnących. Wielobarwne kompozycje składające się z krzewów, kwiatów i bylin zapewniają, że ogrody zachwycają swym urokiem przez cały sezon.

Wójt Gminy Krzyżanów już teraz zachęca i zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Jadwiga Błaszczyk Krzyżanów

Joanna Gibska Brony

Bożena Mikołajczyk Ktery

Małgorzata Boćkiewicz Wały

Ewa Traczyk-Przybylska i Rafał Przybylski

Anna i Włodzimierz Cholewa Zieleniew