Krzyżanowskie Świętojanki

wpis w: Relacje | 0

W sobotę 25 czerwca na terenach plenerowych GOKiS w Krzyżanowie, już po raz drugi, odbyły się obchody Nocy Świętojańskiej pod nazwą „Krzyżanowskie Świętojanki”.

Od godz. 18.00 wystartowała Strefa Zabaw dla najmłodszych. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z takich atrakcji jak: dmuchaniec, modelowanie baloników, malowanie buziek, brokatowych tatuaży oraz bloku animacji prowadzonych przez profesjonalnych animatorów z LEO-Market Kutno. Fani słodkości z pewnością byli zadowoleni z waty cukrowej. O 19.00 zaprezentowaliśmy naszą maskotkę – Bociana Gokisia, który przechadzał się pośród uczestników zabaw, nie odmawiając nikomu wspólnego selfie.

O godz. 20.00 oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonał Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski oraz Dyrektor GOKiS Justyna Ozdowska, która powitała wszystkich zebranych specjalnie przygotowaną na tę okazje pieśnią. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z terenu Gminy Krzyżanów: „Krzyżanówek”, „Niezapominajki”, „Rustowianki” oraz „Siemienice”, które przy akompaniamencie instruktora muzyki Konrada Orlikowskiego wprowadziły publiczność w radosną atmosferę celebrowania Nocy Świętojańskiej. Po występach rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański”. W jury zasiadły kierowniczki i członkinie Zespołów Śpiewaczych. Nagrodzono następujące osoby: Małgorzatę Guzdraj (III miejsce), Gabrielę Guzdraj (II miejsce) oraz Monikę Pomanowską za Najpiękniejszy Wianek Krzyżanowskich Świętojanek 2022.

Aby tradycji świętojańskiej stało się zadość, wszyscy zebrani ruszyli w barwnym korowodzie do Doliny Ochni, gdzie przy ludowych pieśniach, odbyło się rzucanie wianków na wodę. Po powrocie na tereny plenerowe GOKiS przy rozpalonych ogniskach uczestnicy imprezy rozpoczęli wspólną biesiadę, która przy muzycznych przebojach zagranych przez Zespół AVANS, trwała do przysłowiowego „białego rana”… Warto też wspomnieć, że po raz kolejny odnaleziono Magiczny Kwiat Paproci, w tym roku przyniesie szczęście sympatycznej drużynie dziewcząt z Gminy Krzyżanów.

Sponsorzy imprezy: Samorząd Gminy Krzyżanów oraz PreZero Service Centrum Sp. z o.o.

Podziękowania za materialne wsparcie kierujemy do firmy Zakład Przetwórstwa Mięsnego „WITMAS”.

Panoramie Kutna dziękujemy za relację z imprezy:
https://panoramakutna.pl/puszczanie-wiankow-i-korowod-z-pochodniami-za-nami-kolejne-udane-krzyzanowskie-swietojanki-zdjecia/

Redakcji ekutno.pl dziękujemy za promocję wydarzenia.

Za pomoc w organizacji „Krzyżanowskich Świętojanek” dziękujemy pracownikom gospodarczym z Urzędu Gminy w Krzyżanowie oraz Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych.

PreZero podziękowania

Witmas podziękowania